FHG30003-D24F2K6B
| Status | Active |
| Stock(pcs) | 1000 |
| Lead time | 1000 In stock Estimated delivery date when out of stock {{2026-04-14|timezoneDate}} |
| MPQ | 1000 |
| MOQ | 1000 |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1 | {{2.075516|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10 | {{1.957481|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 50 | {{1.72141|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 100 | {{1.603375|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 500 | {{1.367303|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 1000 | {{1.066717|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 2500 | {{1.052054|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 5000 | {{1.037392|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10000 | {{1.022729|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 25000 | {{1.008066|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| Product number | FHG30003-D24F2K6B |
| Category | Wire to Board Connectors |
| Specification | Pitch:3.00mm |
| Type | Plug |
| Mounting Style | Crimp Housings |
| Angle | 180°Vertical |
| Circuits | 24Circuits |
| Status | Active |
| Description | Wire to board housing 3mm 24Circuits |
| Stock(pcs) | 1000 |
| Lead time |
1000 In stock Estimated delivery date when out of stock {{ 2026-04-14|timezoneDate({format:'YYYY-MM-DD HH:mm:ss'})}} |
| MPQ | 1000 |
| MOQ | 1000 |
| Type | Wire to board housing 3.00mm |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| EU ELV | Compliant(2000/53/EC) |
- Category
- CategoryWire to board housing
- Circuits2,4,6,8,10,12,14,16,18,20,22,24
- Pitch3.0mm
- Temperature Range operating-25ºC~+85ºC
- Material and Plating
- Material - ResinPA66 UL94V-0
- Compatible Parts
- Pulg-
- ReceptacleFHG30001
- TerminalFT30002
- Assembly shell-
Compatible Parts
Related Products
FHG30003-D24F2K6B
Wire to board housing 3mm 24Circuits
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1 | {{2.075516|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10 | {{1.957481|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 50 | {{1.72141|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 100 | {{1.603375|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 500 | {{1.367303|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1000 | {{1.066717|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 2500 | {{1.052054|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 5000 | {{1.037392|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10000 | {{1.022729|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 25000 | {{1.008066|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, and the minimum purchase quantity is 1
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: MOQ + N * MPQ
The price of this product has not been set yet. Please contact customer service if necessary