FT25008-M2H
| Status | Active |
| Stock(pcs) | 100 |
| Lead time | 100 In stock Estimated delivery date when out of stock {{2026-04-14|timezoneDate}} |
| MPQ | 10000 |
| MOQ | 10000 |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1 | {{0.069274|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10 | {{0.064584|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 50 | {{0.055205|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 100 | {{0.050516|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 500 | {{0.041137|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 1000 | {{0.024532|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 2500 | {{0.024198|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 5000 | {{0.023864|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10000 | {{0.023531|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 25000 | {{0.023197|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| Product number | FT25008-M2H |
| Category | Wire to Board Connectors |
| Specification | Pitch:2.50mm |
| Type | Pin |
| Mounting Style | Riveting Type |
| Angle | 180°Vertical |
| Circuits | 1Circuit |
| Status | Active |
| Description | Wire to board terminal 2.5mm Male (Tin-Plated) |
| Stock(pcs) | 100 |
| Lead time |
100 In stock Estimated delivery date when out of stock {{ 2026-04-14|timezoneDate({format:'YYYY-MM-DD HH:mm:ss'})}} |
| MPQ | 10000 |
| MOQ | 10000 |
| Type | Wire to board terminal 2.5mm Male (Tin-Plated) |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| EU ELV | Compliant(2000/53/EC) |
- CategoryWire to board terminal 2.5mm Male (Tin-Plated)
- Wire Range22AWG~28AWG
- Material and Plating
- Material-MetalPhosphor Bronze
- Material - Plating MatingTin
- Material - Plating TerminationTin
- Compatible Parts
- PulgFHG25009
- Receptacle-
- Terminal-
- Assembly shell-
Compatible Parts
Related Products
FT25008-M2H
Wire to board terminal 2.5mm Male (Tin-Plated)
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1 | {{0.069274|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10 | {{0.064584|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 50 | {{0.055205|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 100 | {{0.050516|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 500 | {{0.041137|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1000 | {{0.024532|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 2500 | {{0.024198|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 5000 | {{0.023864|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10000 | {{0.023531|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 25000 | {{0.023197|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, and the minimum purchase quantity is 1
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: MOQ + N * MPQ
The price of this product has not been set yet. Please contact customer service if necessary