FWF10004-D10B14W5M
| Status | Active |
| Stock(pcs) | 603 |
| Lead time | 603 In stock Estimated delivery date when out of stock {{2026-04-14|timezoneDate}} |
| MPQ | 1 |
| MOQ | 1 |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1 | {{2.127607|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10 | {{2.001387|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 50 | {{1.748947|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 100 | {{1.622727|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 500 | {{1.370288|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 1000 | {{1.018127|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 2500 | {{1.00418|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 5000 | {{0.990234|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10000 | {{0.976286|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 25000 | {{0.96234|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| Product number | FWF10004-D10B14W5M |
| Category | Wire to Board Connectors |
| Specification | Pitch:1.00mm |
| Type | Socket |
| Mounting Style | SMT |
| Angle | 90° Angle |
| Circuits | 10Circuits |
| Status | Active |
| Description | Wafer 1mm 90°Angle 10Circuits (SMT)(Gold-Plated) |
| Stock(pcs) | 603 |
| Lead time |
603 In stock Estimated delivery date when out of stock {{ 2026-04-14|timezoneDate({format:'YYYY-MM-DD HH:mm:ss'})}} |
| MPQ | 1 |
| MOQ | 1 |
| Type | Wafer 1mm 90°Angle (SMT) |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| EU ELV | Compliant(2000/53/EC) |
- Category
- CategoryWafer 90°Angle (SMT)
- Circuits16,20,30,40,50
- Pitch1.0mm
- Height5.6mm
- Electrical
- Current - Maximum per Contact1.00A
- Voltage - Maximum50V
- Contact Resistance20 mΩ Max
- Insulation Resistance100 MΩ Min
- Withstanding Voltage500V AC r.m.s
- Temperature Range operating-25ºC~+85ºC
- Material and Plating
- Material-MetalPhosphor Bronze
- Material - Plating MatingGold
- Material - Plating TerminationGold
- Material - ResinPA9T UL94V-0
- Compatible Parts
- PulgFHG10002
- Receptacle-
- TerminalFT10001
- Assembly shell-
Compatible Parts
Related Products
FWF10004-D10B14W5M
Wafer 1mm 90°Angle 10Circuits (SMT)(Gold-Plated)
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1 | {{2.127607|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10 | {{2.001387|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 50 | {{1.748947|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 100 | {{1.622727|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 500 | {{1.370288|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1000 | {{1.018127|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 2500 | {{1.00418|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 5000 | {{0.990234|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10000 | {{0.976286|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 25000 | {{0.96234|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, and the minimum purchase quantity is 1
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: MOQ + N * MPQ
The price of this product has not been set yet. Please contact customer service if necessary