FWF30020-S04B23K6M
| Status | Active |
| Stock(pcs) | 55 |
| Lead time | 55 In stock Estimated delivery date when out of stock {{2026-04-14|timezoneDate}} |
| MPQ | 1000 |
| MOQ | 1000 |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1 | {{3.595478|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10 | {{3.391002|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 50 | {{2.98205|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 100 | {{2.777574|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 500 | {{2.368621|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 1000 | {{1.847906|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 2500 | {{1.822505|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 5000 | {{1.797103|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10000 | {{1.771703|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 25000 | {{1.746302|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| Product number | FWF30020-S04B23K6M |
| Category | Wire to Board Connectors |
| Specification | Pitch:3.00mm |
| Type | Socket |
| Mounting Style | SMT |
| Angle | 90° Angle |
| Circuits | 4Circuits |
| Status | Active |
| Description | Wafer 3mm 90°Angle 4Circuits (SMT) |
| Stock(pcs) | 55 |
| Lead time |
55 In stock Estimated delivery date when out of stock {{ 2026-04-14|timezoneDate({format:'YYYY-MM-DD HH:mm:ss'})}} |
| MPQ | 1000 |
| MOQ | 1000 |
| Type | Wafer 3mm 90°Angle (SMT) |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| EU ELV | Compliant(2000/53/EC) |
- Category
- CategoryWafer 90°Angle (SMT)
- Circuits2-12
- Pitch3.00mm
- Height9.90mm
- Electrical
- Current - Maximum per Contact5.00A
- Voltage - Maximum250V
- Contact Resistance10 mΩ Max
- Insulation Resistance1000 MΩ Min
- Withstanding Voltage1500V AC r.m.s
- Temperature Range operating-25℃+85℃
- Material and Plating
- Material-MetalPhosphor Bronze
- Material - Plating MatingTin
- Material - Plating TerminationTin
- Material - ResinLCP UL94V-0
- Compatible Parts
- PulgFHG30002
- Receptacle-
- TerminalFT30001
- Assembly shell-
Compatible Parts
Related Products
FWF30020-S04B23K6M
Wafer 3mm 90°Angle 4Circuits (SMT)
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1 | {{3.595478|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10 | {{3.391002|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 50 | {{2.98205|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 100 | {{2.777574|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 500 | {{2.368621|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1000 | {{1.847906|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 2500 | {{1.822505|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 5000 | {{1.797103|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10000 | {{1.771703|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 25000 | {{1.746302|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, and the minimum purchase quantity is 1
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: MOQ + N * MPQ
The price of this product has not been set yet. Please contact customer service if necessary