FBB08005-F30S3103K6M
| Status | Active |
| Stock(pcs) | 229 |
| Lead time | 229 In stock Estimated delivery date when out of stock {{2026-04-19|timezoneDate}} |
| MPQ | 1500 |
| MOQ | 500 |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1 | {{20.681469|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10 | {{19.555095|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 50 | {{17.302349|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 100 | {{16.175975|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 500 | {{13.923228|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 1000 | {{11.185515|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 2500 | {{11.029073|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 5000 | {{10.872633|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10000 | {{10.716192|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 25000 | {{10.559752|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| Product number | FBB08005-F30S3103K6M |
| Category | Board to Board Connectors |
| Specification | Pitch:0.80mm |
| Type | Socket |
| Mounting Style | SMT |
| Angle | 180°Vertical |
| Circuits | 30Circuits |
| Status | Active |
| Description | Board to Board 0.8mm ,Female ,30Circuits ,180° Vertical(SMT) (28G) |
| Stock(pcs) | 229 |
| Lead time |
229 In stock Estimated delivery date when out of stock {{ 2026-04-19|timezoneDate({format:'YYYY-MM-DD HH:mm:ss'})}} |
| MPQ | 1500 |
| MOQ | 500 |
| Type | Board to board - Female Pitch:0.8mm (SMT) |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| EU ELV | Compliant(2000/53/EC) |
- Category
- CategoryBoard to board - Female Pitch:0.8mm (SMT)
- Circuits20,30,40,50,60,80,100,120,150
- Mating height7,9,10,11,12,14,16,18mm
- Pitch0.8mm
- Durabiliy (mating cycles max)30
- Electrical
- Current - Maximum per Contact0.50A
- Voltage - Maximum50V
- Insulation Resistance100 MΩ Min
- Contact Resistance50 mΩ Max
- Withstanding Voltage200V AC r.m.s
- Temperature Range operating-40ºC~+85ºC
- Material and Plating
- Material-MetalPhosphor Bronze
- Material - Plating MatingGold
- Material - Plating TerminationTin
- Material - ResinLCP UL94V-0
- Compatible Parts
- PulgFBB08005-M
- Receptacle-
- Terminal-
- Assembly shell-
Compatible Parts
Related Products
FBB08005-F30S3103K6M
Board to Board 0.8mm ,Female ,30Circuits ,180° Vertical(SMT) (28G)
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1 | {{20.681469|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10 | {{19.555095|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 50 | {{17.302349|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 100 | {{16.175975|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 500 | {{13.923228|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1000 | {{11.185515|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 2500 | {{11.029073|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 5000 | {{10.872633|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10000 | {{10.716192|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 25000 | {{10.559752|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, and the minimum purchase quantity is 1
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: MOQ + N * MPQ
The price of this product has not been set yet. Please contact customer service if necessary