FHG50803-S09M2TB
| Status | Active |
| Stock(pcs) | 95 |
| Lead time | 95 In stock Estimated delivery date when out of stock {{2026-04-18|timezoneDate}} |
| MPQ | 1000 |
| MOQ | 1000 |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1 | {{0.903426|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10 | {{0.845473|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 50 | {{0.729565|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 100 | {{0.671611|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 500 | {{0.555703|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 1000 | {{0.367543|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 2500 | {{0.362524|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 5000 | {{0.357507|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10000 | {{0.352489|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 25000 | {{0.347472|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| Product number | FHG50803-S09M2TB |
| Category | Wire to Board Connectors |
| Specification | Pitch:5.08mm |
| Type | Plug |
| Mounting Style | Crimp Housings |
| Angle | 180°Vertical |
| Circuits | 9Circuits |
| Status | Active |
| Description | Wire to board housing 5.08mm 9Circuits |
| Stock(pcs) | 95 |
| Lead time |
95 In stock Estimated delivery date when out of stock {{ 2026-04-18|timezoneDate({format:'YYYY-MM-DD HH:mm:ss'})}} |
| MPQ | 1000 |
| MOQ | 1000 |
| Type | Wire to board housing 5.08mm |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| EU ELV | Compliant(2000/53/EC) |
- Category
- CategoryWire to board housing
- Circuits4
- Pitch5.08mm
- Temperature Range operating-25ºC~+85ºC
- Material and Plating
- Material - ResinPA66 UL94V-0
- Compatible Parts
- Pulg-
- ReceptacleFWF50805,FWF50806
- TerminalFT39603,FT39603-1
- Assembly shell-
Compatible Parts
Related Products
FHG50803-S09M2TB
Wire to board housing 5.08mm 9Circuits
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1 | {{0.903426|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10 | {{0.845473|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 50 | {{0.729565|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 100 | {{0.671611|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 500 | {{0.555703|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1000 | {{0.367543|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 2500 | {{0.362524|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 5000 | {{0.357507|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10000 | {{0.352489|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 25000 | {{0.347472|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, and the minimum purchase quantity is 1
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: MOQ + N * MPQ
The price of this product has not been set yet. Please contact customer service if necessary