FBB05009-M220S3013K6M
| Status | Active |
| Stock(pcs) | 88 |
| Lead time | 88 In stock Estimated delivery date when out of stock {{2026-04-18|timezoneDate}} |
| MPQ | 500 |
| MOQ | 500 |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1 | {{49.520174|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10 | {{46.869366|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 50 | {{41.567748|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 100 | {{38.91694|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 500 | {{33.615324|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 1000 | {{26.892259|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 2500 | {{26.508084|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 5000 | {{26.123908|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10000 | {{25.739733|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 25000 | {{25.355558|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| Product number | FBB05009-M220S3013K6M |
| Category | Board to Board Connectors |
| Specification | Pitch:0.50mm |
| Type | Plug |
| Mounting Style | SMT |
| Angle | 180°Vertical |
| Circuits | 20Circuits |
| Status | Active |
| Description | Board to Board 0.5mm ,Male ,220Circuits ,180° Vertical(SMT) |
| Stock(pcs) | 88 |
| Lead time |
88 In stock Estimated delivery date when out of stock {{ 2026-04-18|timezoneDate({format:'YYYY-MM-DD HH:mm:ss'})}} |
| MPQ | 500 |
| MOQ | 500 |
| Type | Board to board - Male Pitch:0.5mm (SMT) |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| EU ELV | Compliant(2000/53/EC) |
- Category
- CategoryBoard to board - Male Pitch:0.5mm (SMT)
- Circuits120,220
- Mating height6mm
- Pitch0.5mm
- Durabiliy (mating cycles max)30
- Electrical
- Current - Maximum per Contact0.50A
- Voltage - Maximum50V
- Contact Resistance55 mΩ Max
- Insulation Resistance100 MΩ Min
- Withstanding Voltage200V AC r.m.s
- Temperature Range operating-40ºC~+85ºC
- Material and Plating
- Material-MetalPhosphor Bronze
- Material - Plating MatingGold
- Material - Plating TerminationTin
- Material - ResinLCP UL94V-0
- Compatible Parts
- Pulg-
- ReceptacleFBB05009-F
- Terminal-
- Assembly shell-
Compatible Parts
Related Products
FBB05009-M220S3013K6M
Board to Board 0.5mm ,Male ,220Circuits ,180° Vertical(SMT)
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1 | {{49.520174|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10 | {{46.869366|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 50 | {{41.567748|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 100 | {{38.91694|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 500 | {{33.615324|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1000 | {{26.892259|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 2500 | {{26.508084|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 5000 | {{26.123908|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10000 | {{25.739733|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 25000 | {{25.355558|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, and the minimum purchase quantity is 1
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: MOQ + N * MPQ
The price of this product has not been set yet. Please contact customer service if necessary