FFH20013-D12B1014K6K
| Status | Active |
| Stock(pcs) | 30 |
| Lead time | 30 In stock Estimated delivery date when out of stock {{2026-04-19|timezoneDate}} |
| MPQ | 1 |
| MOQ | 1000 |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1 | {{2.164149|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10 | {{2.041073|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 50 | {{1.794921|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 100 | {{1.671845|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 500 | {{1.425693|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 1000 | {{1.11227|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 2500 | {{1.096981|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 5000 | {{1.081693|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10000 | {{1.066404|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 25000 | {{1.051115|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| Product number | FFH20013-D12B1014K6K |
| Category | Female Header |
| Specification | Pitch:2.00mm |
| Type | Plug |
| Mounting Style | Through Hole |
| Angle | 90° Angle |
| Circuits | 12Circuits |
| Status | Active |
| Description | Female Header 2mm ,Double row ,12Circuits ,90° Angle(DIP) ,1μ" ,PA6T |
| Stock(pcs) | 30 |
| Lead time |
30 In stock Estimated delivery date when out of stock {{ 2026-04-19|timezoneDate({format:'YYYY-MM-DD HH:mm:ss'})}} |
| MPQ | 1 |
| MOQ | 1000 |
| Type | Female header-PCB socket Pitch:2mm (DIP) |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| EU ELV | Compliant(2000/53/EC) |
- Category
- CategoryFemale header-PCB socket Pitch:2mm (DIP)
- Circuits4-80
- Pitch2mm
- Entry Angle90° Angle
- Color - ResinBlack
- Electrical
- Voltage - Maximum250V
- Current - Maximum per Contact2.00A
- Contact Resistance20 mΩ Max
- Insulation Resistance500 MΩ Min
- Withstanding Voltage100V AC r.m.s
- Temperature Range operating-25ºC~+85ºC
- Material and Plating
- Material-MetalPhosphor Bronze
- Material - Plating MatingGold
- Material - Plating TerminationGold/Tin
- Material - ResinPA6T UL94V-0
- Compatible Parts
- Pulg-
- Receptacle-
- Terminal-
- Assembly shell-
Related Products
FFH20013-D12B1014K6K
Female Header 2mm ,Double row ,12Circuits ,90° Angle(DIP) ,1μ" ,PA6T
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1 | {{2.164149|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10 | {{2.041073|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 50 | {{1.794921|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 100 | {{1.671845|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 500 | {{1.425693|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1000 | {{1.11227|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 2500 | {{1.096981|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 5000 | {{1.081693|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10000 | {{1.066404|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 25000 | {{1.051115|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, and the minimum purchase quantity is 1
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: MOQ + N * MPQ
The price of this product has not been set yet. Please contact customer service if necessary