FHG20009-S05M2W1B
| Status | Active |
| Stock(pcs) | 0 |
| Lead time | Estimated delivery date {{2026-04-15|timezoneDate}} |
| MPQ | 1000 |
| MOQ | 1000 |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1 | {{0.142962|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10 | {{0.133284|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 50 | {{0.113929|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 100 | {{0.10425|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 500 | {{0.084896|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 1000 | {{0.050627|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 2500 | {{0.049938|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 5000 | {{0.04925|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10000 | {{0.048561|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 25000 | {{0.047872|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| Product number | FHG20009-S05M2W1B |
| Category | Wire to Board Connectors |
| Specification | Pitch:2.00mm |
| Type | Plug |
| Mounting Style | Crimp Housings |
| Angle | 180°Vertical |
| Circuits | 5Circuits |
| Status | Active |
| Description | Wire to board housing 2mm 180°Vertical 5Circuits(SAN) |
| Stock(pcs) | 0 |
| Lead time | Estimated delivery date {{2026-04-15|timezoneDate}} |
| MPQ | 1000 |
| MOQ | 1000 |
| Type | Wire to board housing 2mm |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| EU ELV | Compliant(2000/53/EC) |
- Category
- CategoryWire to board housing
- Circuits2-16
- Pitch2.0mm
- Temperature Range operating-25ºC~+85ºC
- Material and Plating
- Material - ResinPA66 UL94V-0
- Compatible Parts
- Pulg-
- Receptacle-
- TerminalFT20008
- Assembly shell-
Compatible Parts
Related Products
FHG20009-S05M2W1B
Wire to board housing 2mm 180°Vertical 5Circuits(SAN)
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1 | {{0.142962|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10 | {{0.133284|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 50 | {{0.113929|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 100 | {{0.10425|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 500 | {{0.084896|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1000 | {{0.050627|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 2500 | {{0.049938|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 5000 | {{0.04925|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10000 | {{0.048561|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 25000 | {{0.047872|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, and the minimum purchase quantity is 1
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: MOQ + N * MPQ
The price of this product has not been set yet. Please contact customer service if necessary