FBH25418-D80B1001K6K
| Status | Active |
| Stock(pcs) | 37 |
| Lead time | 37 In stock Estimated delivery date when out of stock {{2026-04-14|timezoneDate}} |
| MPQ | 1 |
| MOQ | 1000 |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1 | {{25.571701|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10 | {{24.182885|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 50 | {{21.405252|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 100 | {{20.016436|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 500 | {{17.238803|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 1000 | {{13.839603|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 2500 | {{13.645362|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 5000 | {{13.451122|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10000 | {{13.256882|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 25000 | {{13.062643|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| Product number | FBH25418-D80B1001K6K |
| Category | Ejector Box Header |
| Specification | Pitch:2.54mm |
| Type | Socket |
| Mounting Style | Through Hole |
| Angle | 90° Angle |
| Circuits | 80Circuits |
| Status | Active |
| Description | Ejector Box Header 2.54mm 90° Angle Double row 80Circuits (DIP) |
| Stock(pcs) | 37 |
| Lead time |
37 In stock Estimated delivery date when out of stock {{ 2026-04-14|timezoneDate({format:'YYYY-MM-DD HH:mm:ss'})}} |
| MPQ | 1 |
| MOQ | 1000 |
| Type | Ejector Box Header 2.54mm (90°DIP) |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| EU ELV | Compliant(2000/53/EC) |
- Category
- CategoryEjector Box Header 2.54mm 90°Angle(DIP)
- Circuits2*10,2*12,2*14,2*16,2*20,2*24,2*26,2*30,2*34,2*40,2*50,2*60,2*64
- Pitch2.54mm
- Electrical
- Current - Maximum per Contact3.00A
- Voltage - Maximum250V
- Contact Resistance20 mΩ Max
- Insulation Resistance1000 MΩ Min
- Withstanding Voltage500V AC r.m.s
- Temperature Range operating-40ºC~+105ºC
- Material and Plating
- Material-MetalBrass
- Material - Plating MatingGold
- Material - Plating TerminationGold or Tin
- Material - ResinPBT/PA9T UL94V-0
- Compatible Parts
- Pulg-
- Receptacle-
- Terminal-
- Assembly shell-
Related Products
FBH25418-D80B1001K6K
Ejector Box Header 2.54mm 90° Angle Double row 80Circuits (DIP)
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1 | {{25.571701|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10 | {{24.182885|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 50 | {{21.405252|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 100 | {{20.016436|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 500 | {{17.238803|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1000 | {{13.839603|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 2500 | {{13.645362|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 5000 | {{13.451122|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10000 | {{13.256882|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 25000 | {{13.062643|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, and the minimum purchase quantity is 1
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: MOQ + N * MPQ
The price of this product has not been set yet. Please contact customer service if necessary