FWF12514-S07B24W5M
| Status | Active |
| Stock(pcs) | 302 |
| Lead time | 302 In stock Estimated delivery date when out of stock {{2026-04-14|timezoneDate}} |
| MPQ | 1000 |
| MOQ | 1000 |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1 | {{0.923785|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10 | {{0.868981|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 50 | {{0.759375|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 100 | {{0.704572|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 500 | {{0.594964|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 1000 | {{0.442061|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 2500 | {{0.436005|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 5000 | {{0.429949|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10000 | {{0.423894|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 25000 | {{0.417838|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| Product number | FWF12514-S07B24W5M |
| Category | Wire to Board Connectors |
| Specification | Pitch:1.25mm |
| Type | Socket |
| Mounting Style | SMT |
| Angle | 90° Angle |
| Circuits | 7Circuits |
| Status | Active |
| Description | Wafer 1.25mm 90°Angle 7Circuits (SMT) |
| Stock(pcs) | 302 |
| Lead time |
302 In stock Estimated delivery date when out of stock {{ 2026-04-14|timezoneDate({format:'YYYY-MM-DD HH:mm:ss'})}} |
| MPQ | 1000 |
| MOQ | 1000 |
| Type | Wafer 1.25mm 90°Angle (SMT) |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| EU ELV | Compliant(2000/53/EC) |
- Category
- CategoryWafer 90°Angle (SMT)
- Circuits2-15
- Pitch1.25mm
- Height4.3mm
- Electrical
- Current - Maximum per Contact1.00A
- Voltage - Maximum125V
- Contact Resistance20 mΩ Max
- Insulation Resistance100 MΩ Min
- Withstanding Voltage250V AC r.m.s
- Temperature Range operating-25ºC~+85ºC
- Material and Plating
- Material-MetalPhosphor Bronze
- Material - Plating MatingTin
- Material - Plating TerminationTin
- Material - ResinPA9T UL94V-0
- Compatible Parts
- PulgFHG12507
- Receptacle-
- TerminalFT12508
- Assembly shell-
Compatible Parts
Related Products
FWF12514-S07B24W5M
Wafer 1.25mm 90°Angle 7Circuits (SMT)
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1 | {{0.923785|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10 | {{0.868981|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 50 | {{0.759375|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 100 | {{0.704572|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 500 | {{0.594964|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1000 | {{0.442061|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 2500 | {{0.436005|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 5000 | {{0.429949|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10000 | {{0.423894|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 25000 | {{0.417838|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, and the minimum purchase quantity is 1
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: MOQ + N * MPQ
The price of this product has not been set yet. Please contact customer service if necessary