FHG12502-S15M2W1B
| Status | Active |
| Stock(pcs) | 733 |
| Lead time | 733 In stock Estimated delivery date when out of stock {{2026-04-14|timezoneDate}} |
| MPQ | 1000 |
| MOQ | 1000 |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1 | {{0.485327|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10 | {{0.452473|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 50 | {{0.386765|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 100 | {{0.353911|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 500 | {{0.288203|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 1000 | {{0.17187|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 2500 | {{0.169532|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 5000 | {{0.167193|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10000 | {{0.164855|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 25000 | {{0.162517|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| Product number | FHG12502-S15M2W1B |
| Category | Wire to Board Connectors |
| Specification | Pitch:1.25mm |
| Type | Plug |
| Mounting Style | Crimp Housings |
| Angle | 180°Vertical |
| Circuits | 15Circuits |
| Status | Active |
| Description | Wire to board housing 1.25mm 15Circuits |
| Stock(pcs) | 733 |
| Lead time |
733 In stock Estimated delivery date when out of stock {{ 2026-04-14|timezoneDate({format:'YYYY-MM-DD HH:mm:ss'})}} |
| MPQ | 1000 |
| MOQ | 1000 |
| Type | Wire to board housing 1.25mm |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| EU ELV | Compliant(2000/53/EC) |
- Category
- CategoryWire to board housing
- Circuits2-15
- Pitch1.25mm
- Temperature Range operating-25ºC~+85ºC
- Material and Plating
- Material - ResinPA66 UL94V-0
- Compatible Parts
- Pulg-
- ReceptacleFHG12508,FWF12504,FWF12505,FWF12506,FWF12507
- TerminalFT12501
- Assembly shell-
Compatible Parts
Related Products
FHG12502-S15M2W1B
Wire to board housing 1.25mm 15Circuits
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1 | {{0.485327|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10 | {{0.452473|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 50 | {{0.386765|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 100 | {{0.353911|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 500 | {{0.288203|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1000 | {{0.17187|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 2500 | {{0.169532|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 5000 | {{0.167193|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 10000 | {{0.164855|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
| 25000 | {{0.162517|tradeCurrencySymbol({digits:6})}} |
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, and the minimum purchase quantity is 1
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: MOQ + N * MPQ
The price of this product has not been set yet. Please contact customer service if necessary